Od Redakcji


Drodzy Czytelnicy,
najnowszy numer "Bibliotekarza Opolskiego" zdominowały - zupełnie niezamierzenie - historia i podróż, także podróż w historię. A wędrować będą Państwo z nami na wiele sposobów. Polecane tu artykuły to po części zapis kreatywności bibliotekarzy, którzy mimo pandemicznych obostrzeń starali się zabrać swych czytelników (a nawet ich książki) na wakacje, jak również relacje z wojaży dalekich i egzotycznych. Katarzyna Kobylarczyk przybliży nam Hiszpanię rozbrzmiewającą dźwiękami fiesty, ale i spływającą krwią wojny domowej. Do tajemniczej Japonii natomiast możemy zajrzeć (wygodnie i za darmo) dzięki nietuzinkowemu czasopismu z zasobów Czytelni WBP.

Nie mniej emocjonujące będą podróże po czasach, epokach i losach pokoleń. Śląsk Opolski, z jego wielokulturowością, pasjonującą historią ludzi i miejsc, poznamy jeszcze lepiej dzięki pięknej wystawie, a także przykuwającym uwagę nowościom wydawniczym. Arcyciekawy program projektu "Historyczne ścieżki" to wizyta z przewodnikiem na scenie wielkiej polityki, nieznanych kulisów wydarzeń, a nawet w centrum rycerskiego turnieju. Dla preferujących historię w pokojowym (dosłownie) wydaniu mamy odpowiednie propozycje gier planszowych. Każdemu bibliotekarzowi przyda się natomiast lekcja specjalna o powstaniu i działalności Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Nieocenioną pomocą będą także kolejne scenariusze zajęć do wykorzystania w codziennej pracy.

To tylko niektóre z polecanych przystanków i portów. Zapraszamy serdecznie do zgłębienia całego planu i odbycia wspólnego rejsu pod żaglami "Bibliotekarza Opolskiego".

W imieniu Redakcji
Kamilla Wójt

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska