Od Redakcji


Drodzy Czytelnicy,
na szczęście kończy się już ten rok o jednym wspólnym mianowniku – pandemii. Co prawda nie mamy żadnej pewności, co czeka nas za rogiem, ale mamy prawo do nadziei, a i obiecujące przesłanki właśnie się pojawiły. A ponieważ wszyscy potrzebujemy i szukamy teraz otuchy, polecam lekturę niniejszego „Bibliotekarza Opolskiego”. Niemal każdy artykuł podsumowujący miniony kwartał jest świadectwem, że bibliotekarze dali radę! Mimo obostrzeń i ograniczeń znaleźliśmy – jak zawsze – sposoby, aby życie „między regałami” nie zamarło, a maseczki i przyłbice nie przesłoniły nam potrzeb czytelników. Może z mniejszym rozmachem, w ograniczonym składzie, przeważnie online, jednak odbyły się ciekawe spotkania autorskie, wartościowe szkolenia, popularne festiwale, konkursy z nagrodami… Prześcigaliśmy się wręcz w wymyślaniu kreatywnych propozycji dostosowanych do możliwości. Członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki nie stracili kontaktu ze sobą i ciekawą literaturą. Na naszych półkach pojawiły się nowości wydawnicze godne polecenia, a historie zamknięte w rysunkach i dymkach miały się wręcz wyśmienicie i wielotomowo. Nad wszystkim zaś czuwali ze swym filozoficznym spokojem zacni patroni. Proszę przeczytać.

W imieniu Redakcji życzę Państwu niezachwianego zdrowia, odporności na wszystko, co złe, szerokiej otwartości drzwi bibliotek oraz tych niewidocznych – serc i umysłów. Oby to był całkiem zwyczajny, normalny, a niech i nudny rok.

W imieniu Redakcji
Kamilla Wójt

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska