PMagdalena Beztroska
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach


Biblioteczny Dzień Dziecka w Głuchołazach


Czas wiosenny w naszej bibliotece był bardzo intensywny i twórczy. Zaangażowaliśmy się w organizację eventu z okazji Dnia Dziecka pt. Kolory Rodziny – byliśmy partnerem Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.Jako biblioteka przygotowaliśmy kilka stanowisk z atrakcjami dla dzieci i rodziców. Chętni mogli wykonać naturalną kulę do kąpieli lub zrobić sobie zakładkę do książki metodą scrapbookingu. Dla dzieci przygotowane były gry i zabawy z chustą animacyjną, dużym memory i wielkimi bierkami.Można było również pograć w planszówki i … zapisać się do biblioteki oraz wypożyczyć książki. Po raz pierwszy otworzyliśmy mobilną bibliotekę w plenerze i okazało się, że wzbudziło to duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Kilka osób zapisało się do biblioteki, a całe mnóstwo wypożyczało książki. Cała impreza okazała się dużym sukcesem, a biblioteka miała szansę pokazać się wszystkim mieszkańcom Głuchołaz oraz turystom.

W czerwcu na życzenie młodzieży zorganizowaliśmy również warsztaty dotyczące Star Wars. Przygotowaliśmy dla nich całe mnóstwo atrakcji, m.in. gry i zabawy, w tym sześciokątne domino oraz jajko w wersji Jedi. Odbyły się debaty i walki na miecze świetlne.Młodzież zrobiła sobie również prasowanki na poduszkach. To co zawsze zaskakuje nas najbardziej podczas takich zajęć, to to jak doskonale dogadują się ze sobą uczestnicy w przedziale wiekowym 12-19 lat. Okazuje się, że wspólna pasja nie ma wieku – liczy się dobra zabawy i wspólne tematy.

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska