Magdalena Beztroska
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach


Kreatywnie i na wesoło koniec roku w Głuchołazach


Mijający rok w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Głuchołazach obfitował w wiele ciekawych wydarzeń i inicjatyw. Odbyło się mnóstwo warsztatów, spotkań, lekcji bibliotecznych oraz różnych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kolejny rok z rzędu możemy pochwalić się też wzrostem liczby aktywnych czytelników, odwiedzin i liczby wypożyczonych książek. Ostatni kwartał 2023 r. był u nas bardzo aktywny.

Pod koniec listopada obyły się warsztaty tworzenia biżuterii z koralików. Nie byłoby w tym może nic szczególnego, gdyby nie fakt, że wydarzenie zostało w całości zainicjowane, przygotowane i przeprowadzone przez nasze dwie nastoletnie czytelniczki – Natalię i Dominikę, które przyszły do nas z pomysłem na warsztaty, samodzielnie je zaplanowały, stworzyły plakat, kupiły potrzebne rzeczy, a następnie przeprowadziły zajęcia. Uczestniczyła w nich zarówno osoby młode, jak i dorosłe, a dziewczyny fantastycznie odnalazły się w roli prowadzących. Tak, w Głuchołazach mamy najlepszą młodzież na świecie!





Kolejne ciekawe wydarzenie odbyło się 30 listopada z okazji andrzejek. Zaprosiliśmy młodzież do udziału w aktywnej grze detektywistycznej pt. „Gdzie się Anżej?”. Uczestnikom zostały przydzielone role, a następnie otrzymali zadanie odnalezienia tytułowego Anżeja. Były intrygi, oszustwa, gorące dysputy – wszystko po to, aby rozwikłać tajemnicę. W tym celu uczestnicy rozwiązywali quizy i łamigłówki, aż Anżej został odnaleziony.





Dział Dla Dorosłych, oprócz licznych warsztatów twórczych m.in. malowania wzorów opolskich, robienia świec sojowych czy przestrzennych kartek świątecznych metodą scrapbookingu, zorganizował również dwa spotkania z poezją oraz spotkanie autorskie z Robertem Rientem.





Na dobry początek roku 2024 planujemy warsztaty robienia Motanki Przejścia i Transformacji. Zachęcamy do śledzenia naszych social mediów, szczególnie TikToka i Instagrama.

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska